Resultat Inlagda Gurkspelen 2010

Arrangör: Västerås FK
Datum: 23-24 jan 2010
Plats: QuickNet Arenan
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2010-01-24 17:43:17


P 16 400 m Final24/1  17:25

Heat 2
       
1Robin Forsell1994KFUM Örebro52,48
2Tim Jonsson1994Hässelby SK55,42
 Vasir Alimam1994Eskilstuna FriidrottBröt

P 16 400 m Final - Sammanställning
       
1Robin Forsell1994KFUM Örebro52,48
2Tim Jonsson1994Hässelby SK55,42
 Kahlid Walis1994Eskilstuna FriidrottDisk
 Noel Mubligi1994Eskilstuna FriidrottDisk
 Vasir Alimam1994Eskilstuna FriidrottBröt

P 17 400 m Final24/1  17:15
       
1Hector Falk1993Nyköpings BIS53,40
2Olle Forslin1993Hässelby SK53,45
3Dennis Eriksson1993Sundsvalls FI56,47
4Simon Karlsson1993Västerås FK57,31

F 16 400 m Final24/1  17:05

Heat 1
       
1Emma Larsson1994Västerås FK1,02,01
2Emelinda Engholm1994Hässelby SK1,08,18
 Emelie Strandberg1994Eskilstuna FriidrottDisk
 linnea Blomberg1994Hässelby SKDisk

Heat 2
       
1Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott1,00,52
2Linda Gillström1994Kvarnsvedens FIK1,02,66
3Agnes Sjöström1994IK Westmannia1,03,21

F 16 400 m Final - Sammanställning
       
1Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott1,00,52
2Emma Larsson1994Västerås FK1,02,01
3Linda Gillström1994Kvarnsvedens FIK1,02,66
4Agnes Sjöström1994IK Westmannia1,03,21
5Emelinda Engholm1994Hässelby SK1,08,18
 Emelie Strandberg1994Eskilstuna FriidrottDisk
 linnea Blomberg1994Hässelby SKDisk

F 19 400 m Final24/1  16:55
       
1Emelie Felling1992Västerås FK1,10,39

F 17 400 m Final24/1  16:55
       
1Åsa Söderlund1993Västerås FK59,04
2Sara Jernfält1993KFUM Örebro1,04,67
3Johanna Hultgren1993Ludvika FFI1,06,25

MS Längd Final24/1  16:40
       
1Adam Ståhlberg1991Örbyhus IF6,80
2Erik Henrysson1979KFUM Örebro6,52
3Gabriel Berg1982KFUM Örebro6,49
4Emil Afzelius1988Bollnäs FIK6,36
5Victor Elwin1992Hässelby SK5,34
 Judel Kibondo1986Sundbybergs IK-
 Joakim Andersson1990Wedevågs IF-
 Lasse Othama1980Väsby IK-

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Emil Afzelius x 2,24 6,36 x x x
Victor Elwin 5,34 5,23 5,12 5,20 5,34 4,93
Judel Kibondo - - - - - -
Joakim Andersson - - - - - -
Lasse Othama - - - - - -
Adam Ståhlberg 4,71 6,24 6,59 6,38 6,46 6,80
Gabriel Berg 6,40 x 6,45 x 6,49 x
Erik Henrysson 6,35 6,39 6,52 6,46 6,51 6,44

P 19 400 m Final24/1  16:40

Heat 1
       
1Patrik Sjöö1992Hässelby SK53,18
2Oscar Ingelmark1992Råby-Rekarne FIF57,55
 Axel Österman1992Eskilstuna FriidrottDisk

Heat 2
       
1Erik Inge1992Råby-Rekarne FIF51,36
2Daniel Gleimar1992Ludvika FFI51,61
3Anton Nilsson1992Huddinge AIS52,01

P 19 400 m Final - Sammanställning
       
1Erik Inge1992Råby-Rekarne FIF51,36
2Daniel Gleimar1992Ludvika FFI51,61
3Anton Nilsson1992Huddinge AIS52,01
4Patrik Sjöö1992Hässelby SK53,18
5Oscar Ingelmark1992Råby-Rekarne FIF57,55
 Axel Österman1992Eskilstuna FriidrottDisk

F 17 Kula Final24/1  16:35
       
1Jennie Söderholm1993Västerås FK13,65
2Heidi Schmidt1993Täby IS12,99
3Amanda Rydberg1993Västerås FK10,77

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Heidi Schmidt 12,39 12,87 12,84 12,31 12,99 12,05
Amanda Rydberg 10,77 x x x 10,19 10,39
Jennie Söderholm 13,61 13,49 13,65 x 13,14 13,22

F 16 Kula Final24/1  16:35
       
1Julia Ihrsén1994Enköpings AI12,01
2Ida Sundkvist1994IK Westmannia10,53
3Julia Gustafsson1994Frövi IK9,76
4Farydah Inoussa1994Hässelby SK9,71

F 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Ida Sundkvist 10,53 10,51 x 10,41 x 10,25
Julia Ihrsén 11,41 11,69 11,38 12,01 11,20 11,63
Julia Gustafsson x x 9,76 x x x
Farydah Inoussa 9,44 9,21 9,71 9,14 9,71 9,30

F 15 Kula Final24/1  16:35
       
1Emma Kullin1995Huddinge AIS10,86
2Sofi Flinck1995Västerås FK10,75
3Jennifer Björklund1995Enköpings AI10,47
4Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK9,89
5Julia Jovanovic1995IK Westmannia9,87
6Josefin krieg1995Huddinge AIS7,73
7Frida Nilsson1995Södertälje IF7,59
 Sofia Nilsson1995Gefle IF

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Julia Jovanovic 8,75 8,92 8,84 8,78 9,87 9,12
Jennifer Björklund 8,93 9,71 9,98 10,47 9,75 9,99
Sofia Nilsson
Emma Kullin 10,48 9,99 10,60 10,86 10,46 10,01
Nathalie Erlingcarl 8,71 9,84 9,89 x 8,72 9,22
Frida Nilsson 6,96 7,59 6,94 7,31 7,45 7,42
Sofi Flinck 10,45 10,12 10,41 x 10,75 10,46
Josefin krieg 6,12 6,98 6,95 7,02 6,49 7,73

F 17 Tresteg Final24/1  16:25
       
1Linda Nilsson1993Södertälje IF11,10
 Ewa Marcinkiewicz1993Västerås FK

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Linda Nilsson 10,45 11,02 11,10 x x 11,00
Ewa Marcinkiewicz

F 15 Tresteg Final24/1  16:25
       
1Hannah Svensson1995Huddinge AIS10,45
2Lovisa Frykholm1995Glanshammars IF10,44
3Fanny Anonsen1995Gefle IF10,15
4Lovisa Engman1995Gefle IF9,66
5Amanda Rydén1995Huddinge AIS9,60
6Julia Andr?asson1995Upsala IF9,46
7Anna Hillver1995Upsala IF9,05
8Tiia Hautala1995Västerås FK8,69

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Lovisa Engman 9,66 x x - - -
Fanny Anonsen 9,84 9,55 9,68 10,15 x x
Lovisa Frykholm x 10,30 10,23 10,44 x 10,31
Amanda Rydén 9,49 9,37 9,60 9,35 9,54 8,80
Hannah Svensson 10,23 10,27 10,31 x x 10,45
Anna Hillver 8,83 9,05 8,81 x x 8,74
Julia Andr?asson 9,26 9,46 9,17 9,04 9,25 9,19
Tiia Hautala 8,69 8,55 x 8,52 8,67 8,50

P 15 Höjd Final24/1  16:20
       
1Fredrik Dahlman1995Gefle IF1,66
2Kevin Pons1995SoIK Hellas1,46
 Jonatan Kruse1995Upsala IF

P 15 Höjd Final  1,41 1,46 1,49 1,52 1,55 1,58 1,60 1,63 1,66 1,68
Fredrik Dahlman o o o xo o o o o xxo xxx
Kevin Pons - xxo

P 14 Höjd Final24/1  16:20
       
 Henrik Thoms1996Hanvikens SK1,55
 Joar Andersson1996Täby IS1,52
 Anton Östebo1996Glanshammars IF1,46
 Rasmus Bergman1996Sundbybergs IK1,46
 Niklas Lindqvist1996Åkersberga SK

P 14 Höjd Final  1,31 1,36 1,41 1,46 1,49 1,52 1,55 1,58
Anton Östebo o xo xo xo xxx
Rasmus Bergman - - o o xxx
Joar Andersson o o o o o xo xxx
Henrik Thoms - - - - o o o xxx

F 14 200 m Heat24/1  16:10

Heat 1
       
1Hanna Jonsson1996Sundbybergs IK29,11
2Moa Nortorp1996Eskilstuna Friidrott32,24
 Emma From1996Täby ISDisk

Heat 2
       
1Isabelle Brauer1996Åkersberga SK28,60
2Moa Ullgren1996GoIF Tjalve28,63
3Ellinor Persson1996Täby IS29,15
4Jennifer Wimert1996Åkersberga SK31,86

Heat 3
       
1Ella Frödin1997Västerås FK29,28
2Emma Forsén1997Västerås FK30,40
3Frida Persaud1996Åkersberga SK34,74
4Tina Abazari1996Sundbybergs IK36,03

Heat 4
       
1Sofia lindfors1996SoIK Hellas27,54
2Lina Pahleteg1996Täby IS30,07
3Johanna Lindell1996IK Westmannia30,11
4Evelina Silokangas1996Västerås FK31,76

Heat 5
       
1Amanda Sundstedt1997Västerås FK29,58
2Camilla Söderlund1997Västerås FK30,57
 Elin Erixon1996IK WestmanniaEj start
 Clara Pethö1996Gefle IFDisk

Heat 6
       
1Anna Hildingsson1996Glanshammars IF29,49
2Johanna Samuelsson1996Täby IS29,60
3Daniela Karlsson1996Västerås FK30,02
4Ida Ekroth1996Upsala IF30,49

Heat 7
       
1Mikaela Johannesson1996IK Heros FIK26,80
2Tove Ågren1996Falu IK27,64
3Mikaela Waernulf1997Västerås FK27,95
4Alida Sterner1996Turebergs FK29,08

F 14 200 m Heat - Sammanställning
       
1Mikaela Johannesson1996IK Heros FIK26,80
2Sofia lindfors1996SoIK Hellas27,54
3Tove Ågren1996Falu IK27,64
4Mikaela Waernulf1997Västerås FK27,95
5Isabelle Brauer1996Åkersberga SK28,60
6Moa Ullgren1996GoIF Tjalve28,63
7Alida Sterner1996Turebergs FK29,08
8Hanna Jonsson1996Sundbybergs IK29,11
9Ellinor Persson1996Täby IS29,15
10Ella Frödin1997Västerås FK29,28
11Anna Hildingsson1996Glanshammars IF29,49
12Amanda Sundstedt1997Västerås FK29,58
13Johanna Samuelsson1996Täby IS29,60
14Daniela Karlsson1996Västerås FK30,02
15Lina Pahleteg1996Täby IS30,07
16Johanna Lindell1996IK Westmannia30,11
17Emma Forsén1997Västerås FK30,40
18Ida Ekroth1996Upsala IF30,49
19Camilla Söderlund1997Västerås FK30,57
20Evelina Silokangas1996Västerås FK31,76
21Jennifer Wimert1996Åkersberga SK31,86
22Moa Nortorp1996Eskilstuna Friidrott32,24
23Frida Persaud1996Åkersberga SK34,74
24Tina Abazari1996Sundbybergs IK36,03
 Emma From1996Täby ISDisk
 Elin Erixon1996IK WestmanniaEj start
 Clara Pethö1996Gefle IFDisk

P 15 200 m Heat24/1  15:55

Heat 1
       
1Jesper Jansson1995Hässelby SK28,29
 Ali Alsadi1995Eskilstuna FriidrottDisk
 Linus Sjögren1995Gefle IFEj start
 Jonas Köhler1995Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Sami Gassan1995Eskilstuna Friidrott25,16
2Anton Snällfot1995Hässelby SK27,56
 Ali Abdulkadir1995Eskilstuna FriidrottEj start

Heat 3
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS23,65
2Abdiazia Warsame1995Eskilstuna Friidrott24,63
 Erik Hagberg1995Upsala IFdisk

P 15 200 m Heat - Sammanställning
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS23,65
2Abdiazia Warsame1995Eskilstuna Friidrott24,63
3Sami Gassan1995Eskilstuna Friidrott25,16
4Anton Snällfot1995Hässelby SK27,56
5Jesper Jansson1995Hässelby SK28,29
 Ali Alsadi1995Eskilstuna FriidrottDisk
 Jonas Köhler1995Västerås FKEj start
 Linus Sjögren1995Gefle IFEj start
 Ali Abdulkadir1995Eskilstuna FriidrottEj start
 Erik Hagberg1995Upsala IFdisk

F 15 200 m Heat24/1  15:40

Heat 1
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF27,13
2Julia Andr?asson1995Upsala IF29,49
3Elin Kjellström1995Upsala IF30,58
 Vendela Tegerstrand1995Västerås FKDisk

Heat 2
       
1Emma Kullin1995Huddinge AIS28,71
2Jennifer Björklund1995Enköpings AI28,96
3Tiia Hautala1995Västerås FK31,98
 Johanna Helgesson1995Huddinge AISDisk

Heat 3
       
1Elin Eriksson1995Falu IK27,45
2Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS28,19
 Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SKDisk

F 15 200 m Heat - Sammanställning
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF27,13
2Elin Eriksson1995Falu IK27,45
3Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS28,19
4Emma Kullin1995Huddinge AIS28,71
5Jennifer Björklund1995Enköpings AI28,96
6Julia Andr?asson1995Upsala IF29,49
7Elin Kjellström1995Upsala IF30,58
8Tiia Hautala1995Västerås FK31,98
 Vendela Tegerstrand1995Västerås FKDisk
 Johanna Helgesson1995Huddinge AISDisk
 Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SKDisk

F 17 Längd Final24/1  15:35
       
1Alexandra Hjorth1993Upsala IF4,97
2Rebecca Mwakisopile1993SoIK Hellas4,95
3Heidi Schmidt1993Täby IS4,49
 Emma Ehrlin1993Ärla IF-
 Rebecca Holmer1993Västerås FK-

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Rebecca Mwakisopile x 4,89 x x x 4,95
Heidi Schmidt 4,32 4,49 4,43 4,41 - -
Alexandra Hjorth - - x 4,97 4,95 x
Emma Ehrlin - - - - - -
Rebecca Holmer - - - - - -

P 14 200 m Final24/1  15:25

Heat 1
       
1Jakob Staaf1996Bålsta IK28,05
 Hannes Gidlöf1996Gefle IFDisk
 Joar Andersson1996Täby ISEj start
 Niklas Lindqvist1996Åkersberga SKDisk

Heat 2
       
1Oscar Hjerm1997Västerås FK29,27
2Oliver Larsson1997Västerås FK29,48
3Erik Mortensen1997Västerås FK30,07
 Albin Lager1996KFUM ÖrebroDisk

P 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Jakob Staaf1996Bålsta IK28,05
2Oscar Hjerm1997Västerås FK29,27
3Oliver Larsson1997Västerås FK29,48
4Erik Mortensen1997Västerås FK30,07
 Joar Andersson1996Täby ISEj start
 Niklas Lindqvist1996Åkersberga SKDisk
 Hannes Gidlöf1996Gefle IFDisk
 Albin Lager1996KFUM ÖrebroDisk

KS Tresteg Final24/1  15:25
       
1Kristin Björkman1991IF Göta13,06
2Erica Jarder1986Spårvägens FK12,52
3Sofie Lindesten1988SoIK Hellas11,55
4Johanna Andersson1990Ärla IF11,05
5Emma Ehrlin1993Ärla IF11,04
6Madeleine Nilsson1991Gefle IF10,8310,68
7Jenny Antonsson1991Ärla IF10,8310,54
8Tina Nordstrand1981Sundbybergs IK10,11
 Daniella Eriksson1987Västerås FK

KS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Madeleine Nilsson 10,68 10,83 x x - -
Kristin Björkman 12,74 13,04 12,96 x 13,06 12,81
Sofie Lindesten 11,24 11,36 11,55 11,19 11,52 11,52
Tina Nordstrand 10,04 9,70 9,87 10,11 9,86 9,69
Johanna Andersson x 10,94 10,82 x x 11,05
Jenny Antonsson 10,83 10,48 x 10,54 10,36 10,43
Emma Ehrlin x 10,65 10,77 10,72 10,93 11,04
Daniella Eriksson
Erica Jarder 11,69 12,42 x 12,52 11,97 x

F 14 Kula Final24/1  15:20
       
1Moa Ullgren1996GoIF Tjalve9,52
2Johanna Samuelsson1996Täby IS8,86
3Sandra Hammarsten1996Västerås FK8,18
4Ebba Sjöström1996IK Westmannia7,59
5Elin Erixon1996IK Westmannia7,17
6Malin Brandt1996Åkersberga SK6,49
7Julia Söderberg1996Åkersberga SK5,97
 Sandra Kemdal U.T.1997Västerås FK8,78U.T

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Elin Erixon 6,92 6,78 7,17 6,91 6,57 6,27
Ebba Sjöström 7,41 7,59 7,38 7,03 7,53 7,50
Moa Ullgren 7,12 9,42 9,18 9,19 8,90 9,52
Johanna Samuelsson 8,07 8,05 8,20 8,86 8,38 8,66
Malin Brandt 6,49 6,20 6,09 5,99 6,02 6,48
Julia Söderberg 5,97 5,46 5,24 x 5,94 5,49
Sandra Hammarsten 6,85 7,40 6,17 8,18 7,80 7,84
Sandra Kemdal U.T. 8,02 8,78 x 8,43 8,60 8,67

KS 200 m Heat24/1  15:15

Heat 1
       
1Tove Tengvall1991Hammarby Friidrott26,84
2Nadia Bazydlo1992Hässelby SK28,20
3Ellinor Snickars1992Hässelby SK28,57
4Hanna Lundkvist1991Vallentuna FK29,38

Heat 2
       
1Jessica Östlund1993Hässelby SK26,40
2Caroline Enberg1987Täby IS26,47
3Marine Alfredsson1993Rånäs 4H26,54
4Anna Stångberg1990Upsala IF27,43

Heat 3
       
1Stine Tomb1986Hammarby Friidrott24,98
2Isabelle Eriksson1986IFK Lidingö25,73
3Nuulu Ndiwabene1984Spårvägens FK26,28
 Malin Lindblom1991Gefle IFDisk

KS 200 m Heat - Sammanställning
       
1Stine Tomb1986Hammarby Friidrott24,98
2Isabelle Eriksson1986IFK Lidingö25,73
3Nuulu Ndiwabene1984Spårvägens FK26,28
4Jessica Östlund1993Hässelby SK26,40
5Caroline Enberg1987Täby IS26,47
6Marine Alfredsson1993Rånäs 4H26,54
7Tove Tengvall1991Hammarby Friidrott26,84
8Anna Stångberg1990Upsala IF27,43
9Nadia Bazydlo1992Hässelby SK28,20
10Ellinor Snickars1992Hässelby SK28,57
11Hanna Lundkvist1991Vallentuna FK29,38
 Malin Lindblom1991Gefle IFDisk

MS 200 m Heat24/1  14:55

Heat 1
       
1Joakim Andersson1990Wedevågs IF24,19
2Henrik Hyllengren1990Gefle IF24,22
3Jacob Rhan1994Glanshammars IF25,24
 Markus HopponenTurebergs FKEj start

Heat 2
       
1Linus Gustafsson1991Västerås FK23,50
2Christian Sonehag1998Upsala IF23,85
3Crippe Bengtsson1993Hässelby SK24,19

Heat 3
       
1Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIK22,66
2Martin Cameron1986Falu IK23,04
 Viktor Söderberg1987KFUM ÖrebroDisk

Heat 4
       
1Alexander Nordqvist1990Huddinge AIS21,99
2Nasser Sebabi1982Falu IK22,82
3Oskar Borbos1991Gefle IF23,01

MS 200 m Heat - Sammanställning
       
1Alexander Nordqvist1990Huddinge AIS21,99
2Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIK22,66
3Nasser Sebabi1982Falu IK22,82
4Oskar Borbos1991Gefle IF23,01
5Martin Cameron1986Falu IK23,04
6Linus Gustafsson1991Västerås FK23,50
7Christian Sonehag1998Upsala IF23,85
8Joakim Andersson1990Wedevågs IF24,19
9Crippe Bengtsson1993Hässelby SK24,19
10Henrik Hyllengren1990Gefle IF24,22
11Jacob Rhan1994Glanshammars IF25,24
 Markus HopponenTurebergs FKEj start
 Viktor Söderberg1987KFUM ÖrebroDisk

P 17 Tresteg Final24/1  14:50
       
1Dennis Eriksson1993Sundsvalls FI12,92
2Tim Wunger1994Enköpings AI12,38
3Fredrik Lindeberg1993Upsala IF12,14
4Fredrik Andersson1993Södertälje IF11,75

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Tim Wunger 11,92 x 12,38 x 12,27 11,94
Fredrik Andersson x x 11,74 11,75 11,62 x
Fredrik Lindeberg x x 12,14 11,68 x 12,09
Dennis Eriksson 12,61 12,59 12,92 12,54 12,14 12,59

F 16 Längd Final24/1  14:45
       
1Julia Gustafsson1994Frövi IK4,95
2Idunn Fyksen Sooaru1994Huddinge AIS4,52
 Caroline Taxén1994Enköpings AI
 Amanda Bills1994Hässelby SK
 Farydah Inoussa1994Hässelby SK

F 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Caroline Taxén
Julia Gustafsson 4,57 4,67 4,56 x 4,82 4,95
Idunn Fyksen Sooaru x 4,24 4,27 4,25 4,28 4,52
Amanda Bills
Farydah Inoussa

MS 800 m Final24/1  14:40
       
1Augustin Ninganza1987Ludvika FFI1,58,92
2Emil Blomberg1992Hässelby SK1,59,95
3Yassine Bahri1991Hässelby SK2,12,33
 Johan Engholm1962Hässelby SKBröt

KS Stav Final24/1  14:30
       
1Sara Eriksson1992Dals Södra FFI3.13
2Hanna Jansson1995Falu IK2.93
3Hanna Lilja1992Danderyds SK2.68
 Emma Karlsson1993Västerås FK

KS Stav Final  2.33 2.68 2.83 2.93 3.03 3.13 3.23
Hanna Lilja o xo xxx
Sara Eriksson - - xo xo o xxo xxx
Hanna Jansson - xo xo o xxx

F 17 Stav Final24/1  14:30
       
 Emma Karlsson1993Västerås FK2.68
 Evelin Skärbo1994Råby-Rekarne FIF

F 17 Stav Final  2.53 2.68 2.83
Emma Karlsson o o xxx

P 15 1 000 m Final24/1  14:20
       
1Ali Abdulkadir1995Eskilstuna Friidrott2,56,35
2Oscar Öholm1995KFUM Örebro3,01,52
3Jakob Rolen1995Bromma Gymn. IF3,03,58
4Erik Nordström1995Västerås FK3,04,44
5Jonas Köhler1995Västerås FK3,15,09
6Samuel Spjut1995Frövi IK3,21,80
 Abdiazia Warsame1995Eskilstuna FriidrottEj start

P 14 1 000 m Final24/1  14:15
       
1Anton Persson1996Hässelby SK3,01,22
2Filip Artursson1996Bromma Gymn. IF3,04,58
3Maximilian Markl1996IK Westmannia3,07,37
4Filip Wendelin1996IFK Sala3,17,33
5Carl Valjus1996Glanshammars IF3,21,74
6Joar Andersson1996Täby IS3,23,31
7Oscar Östebo1996Glanshammars IF3,25,65
8Niklas Lindqvist1996Åkersberga SK3,42,41

MS Kula Final24/1  14:10
       
1Magnus Håkansson1970Valbo AIF13,82
2Rasmus Carlsson1988Falu IK12,28
3Jonathan Eklund1988Hammarby Friidrott10,72
 Markus HopponenTurebergs FK
 Lasse Othama1980Väsby IK

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jonathan Eklund 9,97 10,62 10,72 10,70 10,61 10,50
Markus Hopponen
Lasse Othama
Rasmus Carlsson x 12,02 8,83 11,94 11,88 12,28
Magnus Håkansson 13,46 x 13,51 13,79 13,82 x

P 19 Kula Final24/1  14:10
       
1Oskar Törnros1992IFK Sala14,01

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Oskar Törnros 13,57 13,44 x 14,01 x x

P 17 Kula Final24/1  14:10
       
1Adrian Ravenell1993Ärla IF12,67

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Adrian Ravenell 11,15 12,67 12,51 x 11,95 10,95

P 16 Kula Final24/1  14:10
       
1Tim Wunger1994Enköpings AI13,14
2Andreas Eriksson1994IK Heros FIK11,65

P 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Tim Wunger 13,02 12,96 12,95 x 12,85 13,14
Andreas Eriksson 11,09 11,50 11,65 11,12 11,58 11,12

F 14 Höjd Final24/1  14:10
       
1Ellinor Persson1996Täby IS1,48
2Andrea Gillström1996Kvarnsvedens FIK1,48
3Matilda Wallberg1996Västerås FK1,48
4Elice Vähäknopus U.T.1997Östhammar FI1,45
5Jennifer Wimert1996Åkersberga SK1,31
6Johanna Samuelsson1996Täby IS1,26
7Isabella Carlbom1996Åkersberga SK1,26

F 14 Höjd Final  1,11 1,16 1,21 1,26 1,31 1,36 1,39 1,42 1,45 1,48 1,51
Andrea Gillström - - - - o o o o o xo xxx
Ellinor Persson - - - o o o o o xo o xxx
Johanna Samuelsson - - - o xxx
Jennifer Wimert o o o o o xxx
Isabella Carlbom - - xo o xxx
Matilda Wallberg - - - o o o o o o xxo xxx
Elice Vähäknopus U.T. - - - o o o o xo xxo xxx

F 15 1 000 m Final24/1  14:05
       
1Lisa Bergdahl1995Glanshammars IF3,13,30
2Evelina landstedt1995Falu IK3,15,73

F 14 1 000 m Final24/1  14:05
       
1Isabelle Brauer1996Åkersberga SK3,15,17
2Moa Rothman1996Västerås FK3,21,70
3Klara Eklund1996IK Westmannia3,25,99
4Johanna Samuelsson1996Täby IS3,33,65
5Emma From1996Täby IS3,40,57
6Isabella Carlbom1996Åkersberga SK3,41,79
7Jennifer Wimert1996Åkersberga SK3,52,92
8Frida Persaud1996Åkersberga SK4,05,64

MS Tresteg Final24/1  14:00
       
1Mattias Karlsson1992Enköpings AI14,34
2Erik Ehrlin1990Ärla IF14,06
3Ronald Kibirige1990Västerås FK14,00
4Mattias Bäckman1991Bollnäs FIK12,93
 Victor Elwin1992Hässelby SKx
 Mladjen Dzakovic1987Sundbybergs IK

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Mattias Bäckman x x 12,44 x - 12,93
Mattias Karlsson x 14,09 14,29 x 14,34 14,31
Victor Elwin x x x x x x
Mladjen Dzakovic
Erik Ehrlin x 14,06 x - - -
Ronald Kibirige 13,65 13,62 14,00 13,59 x x

P 19 1 500 m Final24/1  13:55
       
1John Foitzik1991Ludvika FFI4,23,43
 Emil Pettersson1992Högby IFBröt

P 17 1 500 m Final24/1  13:55
       
1Alfred Wreeby1993Mosjö FK4,33,75
2Martin Andersson1993Ärla IF4,42,81

P 16 1 500 m Final24/1  13:55
       
1Petter Kroon1994KFUM Örebro4,23,71
2Jesper Bokefors1994Upsala IF4,24,01

F 16 1 500 m Final24/1  13:45
       
1Isabelle Carlsson-Pallin1994Mosjö FK5,03,70
2Linda Gillström1994Kvarnsvedens FIK5,22,27
3Filippa Afzelius1994Mosjö FK5,28,04
4Julia Blomberg1994Mosjö FK5,38,10
 Jennifer Genborg1994Östhammar FIEj start

F 17 1 500 m Final24/1  13:45
       
1Julia Forsmark1993IK Stål4,54,39
 Jenny Eriksson1993Falu IKBröt

F 16 60 m Final24/1  13:45
       
1Farydah Inoussa1994Hässelby SK8,11
2Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott8,41
3Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott8,594
3Olivia Blixt1994Råby-Rekarne FIF8,593
5Olivia Carlsson1994Råby-Rekarne FIF8,69
6Emelinda Engholm1994Hässelby SK8,806
6Filippa Bogen1994Råby-Rekarne FIF8,807
8Idunn Fyksen Sooaru1994Huddinge AIS8,97

F 19 1 500 m Final24/1  13:45
       
1Erica Wesström1992Upsala IF5,02,00

F 15 Längd Final24/1  13:45
       
1Isabelle Pauksens1995Hagunda IF5,03
2Lovisa Frykholm1995Glanshammars IF4,94
3Fanny Anonsen1995Gefle IF4,74
4Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS4,59
5Lisa Bergdahl1995Glanshammars IF4,51
6Elize Utby1995Gefle IF4,47
7Anna Hildingsson1996Glanshammars IF4,41
8Lovisa Engman1995Gefle IF4,28
9Emilia Jonsson1995IFK Sala4,09
10Lina Pahleteg1996Täby IS3,99
11Elin Kjellström1995Upsala IF3,97
12Tiia Hautala1995Västerås FK3,90
13Johanna Månsson1996Täby IS3,84
14Frida Nilsson1995Södertälje IF3,82
15Anna Hillver1995Upsala IF3,74
16Josefin Forsberg1995IK Westmannia3,73
17Cornelia Hjortsberg1995Västerås FK3,45
 Sofia Nilsson1995Gefle IF-
 Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK-

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Josefin Forsberg 3,62 3,53 3,73
Elize Utby 4,45 4,47 4,35 4,31 4,24 4,14
Lovisa Engman 4,21 3,22 4,26 x 4,28 3,41
Fanny Anonsen x 4,74 x 4,58 x 4,60
Sofia Nilsson - - -
Lovisa Frykholm x x 4,94 4,56 4,93 x
Lisa Bergdahl 4,39 - 4,34 4,41 4,49 4,51
Anna Hildingsson 4,41 4,16 4,01
Louise Gabrielsson 4,49 4,24 4,26 4,34 4,58 4,59
Nathalie Erlingcarl - - -
Emilia Jonsson 4,09 4,05 3,89 3,84 3,95 3,43
Frida Nilsson x 3,82 x
Johanna Månsson 3,73 x 3,84
Lina Pahleteg 3,99 x 3,67
Anna Hillver x x 3,74
Elin Kjellström 3,97 3,79 3,86
Cornelia Hjortsberg x 3,45 x
Tiia Hautala 3,90 3,85 3,71
Isabelle Pauksens 4,70 4,82 4,87 4,80 5,03 4,77

MS Stav Final24/1  13:20
       
 Andreas Rydberg1990Västerås FKx
 Henrikl Brus1991Falu IK4.03
 Henrik Östlund1988Huddinge AIS3.83
 William Heikinaho1991Västerås FK3.03
 Bo Jacobsson1972FGF Gotland
 Lasse Othama1980Väsby IK

MS Stav Final  3.03 3.23 3.63 3.83 4.03 4.13
Henrik Östlund - - o o xxx
Henrikl Brus - - - xxo xo xxx
Andreas Rydberg - - - - xx-
William Heikinaho xxo xxx

P 17 Längd Final24/1  12:50
       
1Fredrik Lindeberg1993Upsala IF5,84
2Jonne Hautala1993Västerås FK5,82
3Simon Gunnarsson1993Västerås FK5,70
4Marcus Andersson1993Södertälje IF5,09
5Fredrik Almén1993Södertälje IF5,06
6Nicholas Janson1993Huddinge AIS4,88

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Nicholas Janson 4,64 4,65 4,88 1,95 4,37 1,94
Fredrik Almén 4,77 5,06 5,01 x 4,74 4,65
Marcus Andersson 4,99 4,36 4,80 4,99 5,09 x
Fredrik Lindeberg x x 5,53 5,84 5,67 x
Simon Gunnarsson 5,48 5,51 5,33 5,63 5,70 5,56
Jonne Hautala 5,20 x 5,82 x 5,71 x

P 15 Längd Final24/1  12:50
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS5,78
2Erik Nordström1995Västerås FK5,01
3Linus Sjögren1995Gefle IF4,89
4Fredrik Dahlman1995Gefle IF4,86
5Anton Snällfot1995Hässelby SK4,72
6Jonas Köhler1995Västerås FK4,69
7Jesper Norén1995Gefle IF4,58
8Adam Filmby1995Glanshammars IF4,30
9Jesper Jansson1995Hässelby SK4,09
10Emil Nordin Jansson1995Glanshammars IF3,80
 Andreas Sönnergren1995Västerås FK

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Linus Sjögren 4,52 4,89 4,80 4,87 x 4,77
Fredrik Dahlman 4,77 4,70 4,65 4,57 4,80 4,86
Jesper Norén 4,58 - -
Adam Filmby 3,84 4,30 4,12 4,23 - -
Emil Nordin Jansson 3,80 x 3,62
Henrik Malmberg 5,27 4,73 5,78 5,40 5,54 x
Anton Snällfot 4,72 4,55 4,37 4,52 4,69 4,45
Jesper Jansson 4,09 3,75 x
Andreas Sönnergren
Erik Nordström 4,72 4,51 4,91 4,75 4,66 5,01
Jonas Köhler 4,32 3,99 4,62 3,97 4,31 4,69

F 15 60 m Final24/1  12:50
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF8,13
2Elin Eriksson1995Falu IK8,25
3Felicia Young1995Solna FK8,34
4Johanna Helgesson1995Huddinge AIS8,43
5Lovisa Engman1995Gefle IF8,82
6Emilia Jonsson1995IFK Sala8,96
7Anna Hillver1995Upsala IF9,01
 Sofia Nilsson1995Gefle IFEj start

P 16 60 m Final24/1  12:45
       
1Anton Nordback1994Upsala IF7,44
2Viktor Lundberg1994Solna FK7,45
3Mattias Backman1994Råby-Rekarne FIF7,47
4Oskar Nilsson1994Bålsta IK7,75
5Tim Jonsson1994Hässelby SK7,80
6Rickard Willman1994Västerås FK7,85
7Jacob Rhan1994Glanshammars IF7,89
8Simon Söderlund1994Upsala IF7,93

F 14 Tresteg Final24/1  12:40
       
1Sofia lindfors1996SoIK Hellas10,44
2Emma Gällstedt1996Gefle IF10,32
3Mikaela Waernulf1997Västerås FK9,60
4Daniela Karlsson1996Västerås FK9,58
5Paulina Toresäters1997Enköpings AI9,38
6Alida Sterner1996Turebergs FK9,32
7Clara Pethö1996Gefle IF9,25
8Andrea Gillström1996Kvarnsvedens FIK9,08
9Ida Ekroth1996Upsala IF8,62
10Klara Eklund1996IK Westmannia8,50
11Isabella Carlbom1996Åkersberga SK7,88
 Angelica Kallström1996IK Westmanniax
 Lisa Söderlund1996Upsala IF
 Matilda From1996Västerås FK

F 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Klara Eklund 8,41 8,47 8,50
Angelica Kallström x
Paulina Toresäters 8,86 9,26 9,38 9,04 9,18 9,26
Emma Gällstedt x 10,23 x 10,20 10,32 9,94
Clara Pethö 8,61 8,84 9,01 8,94 9,11 9,25
Sofia lindfors 10,44 10,25 10,44 9,93 10,22 10,29
Andrea Gillström 9,08
Alida Sterner 9,32 8,93 x 8,49 8,08 -
Lisa Söderlund
Isabella Carlbom 7,88 7,73 7,78
Daniela Karlsson 9,30 9,58 9,14 x 9,23 9,44
Mikaela Waernulf x 9,56 9,32 8,55 9,60 x
Ida Ekroth 8,62 8,09 8,38
Matilda From

P 15 60 m Final24/1  12:40
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF7,36
2Ali Abdulkadir1995Eskilstuna Friidrott7,44
3Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,51
4Timothy Edwards1995Upsala IF7,67
5Abdiazia Warsame1995Eskilstuna Friidrott7,71
6Sami Gassan1995Eskilstuna Friidrott7,86
7Jesper Norén1995Gefle IF8,31
 Andreas Sönnergren1995Västerås FKEj start

KS Höjd Final24/1  12:30
       
1Daniella Eriksson1987Västerås FK1,72
2Moa Thorstensson1990Spårvägens FK1,72
3Frida Sjöström1992IK Westmannia1,66
4Johanna Hellgren1992Bålsta IK1,66
5Martina Salander1992Fredrikshofs FI1,61
6Ellinor Snickars1992Hässelby SK1,61
7Johanna Höglund1984Upsala IF1,61
 Felicia Thomsson1992Hässelby SKx

KS Höjd Final  1,41 1,46 1,51 1,56 1,61 1,66 1,69 1,72 1,75
Frida Sjöström - - o o o xo xxx
Johanna Hellgren - - - o xo xxo xxx
Martina Salander - - o xo o xxx
Ellinor Snickars - xo o xo xo xxx
Felicia Thomsson xxx
Johanna Höglund - - - o xxo xxx
Daniella Eriksson - - - - o xo o xxo xxx
Moa Thorstensson - - - o o xxo o xxo xxx

F 14 60 m Final24/1  12:30
       
1Mikaela Johannesson1996IK Heros FIK8,14
2Emma Gällstedt1996Gefle IF8,28
3Tove Ågren1996Falu IK8,42
4Ellinor Persson1996Täby IS8,69
5Alida Sterner1996Turebergs FK8,70
6Isabelle Brauer1996Åkersberga SK8,73
7Moa Ullgren1996GoIF Tjalve8,76
8Sandra Hammarsten1996Västerås FK8,88

KS 60 m Final24/1  12:25
       
1Linnea Alstemark1992Hammarby Friidrott7,84
2Stine Tomb1986Hammarby Friidrott7,98
3Malin Lindblom1991Gefle IF8,01
4Madeleine Nilsson1991Gefle IF8,13
5Anna Stångberg1990Upsala IF8,27
6Tove Tengvall1991Hammarby Friidrott8,34
7Sofie Lindesten1988SoIK Hellas8,35
8Nadia Bazydlo1992Hässelby SK8,57

MS 60 m Final24/1  12:20
       
1Tom Kling Baptise1990Huddinge AIS6,93
2Björn Skoglund1991Bollnäs FIK7,21
3Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIK7,23
4Oskar Borbos1991Gefle IF7,334
4Judel Kibondo1986Sundbybergs IK7,335
6Jonathan Eklund1988Hammarby Friidrott7,34
7Viktor Söderberg1987KFUM Örebro7,35
8Dennis Ascon1981Hammarby Friidrott7,41

F 17 60 m Extra24/1  12:10
       
1Sara Kviberg1993SoIK Hellas7,95
2Jessica Östlund1993Hässelby SK8,09
3Marine Alfredsson1993Rånäs 4H8,10
4Lovisa Jansson1993IK Westmannia8,55
5Sara Jansson1993Gefle IF8,73
6Rebecca Holmer1993Västerås FK10,15

P 17 Stav Final24/1  11:45
       
 Simon Gunnarsson1993Västerås FK3.83
 Tim Wunger1994Enköpings AI3.03
 Simon Söderlund1994Upsala IF

P 17 Stav Final  3.03 3.23 3.53 3.73 3.83 3.95
Tim Wunger xo xxx
Simon Gunnarsson - - o o xxo xxx

P 16 Längd Final24/1  11:40
       
1Rickard Willman1994Västerås FK6,16
2Eric Bergvall1994Hässelby SK5,98
3Harris Sehanovic1994Västerås FK5,23
4Simon Söderlund1994Upsala IF5,15
5Daniel Karlsson-Lönnö1994Mälarö SOK5,07
6Vasir Alimam1994Eskilstuna Friidrott4,62
 Tim Wunger1994Enköpings AI-
 Ayad Shaker1994Eskilstuna Friidrott-

P 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Tim Wunger - - - - - -
Ayad Shaker - - - - - -
Eric Bergvall 5,79 x 5,98 5,60 5,96 x
Daniel Karlsson-Lönnö 4,76 x 4,78 4,94 5,07 4,84
Simon Söderlund x 4,86 4,57 4,70 4,98 5,15
Harris Sehanovic 5,23 4,94 3,93 x 5,21 4,93
Rickard Willman 6,16 6,12 5,83 - 5,87 x
Vasir Alimam 4,23 x 4,25 4,62 4,58 3,91

P 15 Tresteg Final24/1  11:40
       
1Jesper Norén1995Gefle IF11,05
2Fredrik Dahlman1995Gefle IF10,83
 Kevin Pons1995SoIK Hellas

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Dahlman - - 10,21 10,83 10,28 10,34
Jesper Norén 10,71 10,90 11,05 10,83 10,54 10,74
Kevin Pons

P 14 Tresteg Final24/1  11:40
       
1Martin Wallin1996Huddinge AIS9,55
2Joakim Johansson1996Västerås FK9,18

P 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Martin Wallin - 9,34 - 9,06 - 9,55
Joakim Johansson 8,50 8,82 8,83 9,18 9,07 -

KS Kula Final24/1  11:40
       
1Martina Salander1992Fredrikshofs FI13,27
2Mari Krogstad1989KFUM Örebro11,62
3Johanna Höglund1984Upsala IF10,85
4Åsa Lundgren1982KFUM Örebro9,87

KS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Martina Salander 12,18 12,22 12,85 13,27 x x
Johanna Höglund x 10,12 10,56 10,85 x 10,43
Åsa Lundgren 9,87 x 9,79 x 9,56 9,72
Mari Krogstad 9,55 10,84 10.66 11,62 x x

F 19 Kula Final24/1  11:40
       
1Camilla Norr-Ericson1991GoIF Tjalve11,70
2Emilia Amb1992Bålsta IK11,11
3Felicia Thomsson1992Hässelby SK8,48
4Ellinor Snickars1992Hässelby SK7,23
5Frida Helgesson1992Hässelby SK6,86

F 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emilia Amb x 11,11 11,05 x x x
Ellinor Snickars 7,23 6,26 6,68 - - -
Frida Helgesson 6,05 6,86 6,11 6,86 6,35 6,58
Felicia Thomsson 7,82 x 8,13 8,48 8,19 8,24
Camilla Norr-Ericson 11,55 11,70 x 11,25 x 11,51

P 17 60 m Final24/1  11:35
       
1Marcus Backman1993Råby-Rekarne FIF7,44
2Crippe Bengtsson1993Hässelby SK7,53
3Daniel Nordmark1993Västerås FK7,66
4Fredrik Andersson1993Södertälje IF7,72
5Nicholas Janson1993Huddinge AIS7,81
6Jonathan Kristensson1993Västerås FK7,92
7Jonne Hautala1993Västerås FK7,93

F 15 Höjd Final24/1  11:25
       
1Isabelle Pauksens1995Hagunda IF1,55
2Elsa Eriksson1995Västerås FK1,46
3Malin Sahlmén1995Västerås FK1,46
4Josefin Forsberg1995IK Westmannia1,46
4Julia Jovanovic1995IK Westmannia1,46
6Jennifer Björklund1995Enköpings AI1,36
7Emma Ronquist1995Glanshammars IF1,36
7Vendela Tegerstrand1995Västerås FK1,36
 Sofia Nilsson1995Gefle IF
 Hanna Jansson1995Falu IK

F 15 Höjd Final  1,36 1,41 1,46 1,51 1,55 1,57
Josefin Forsberg o o xxo xxx
Julia Jovanovic o o xxo xxx
Jennifer Björklund o xxx
Emma Ronquist xxo xxx
Malin Sahlmén xo o xo xxx
Elsa Eriksson o o xo xxx
Vendela Tegerstrand xxo xxx
Isabelle Pauksens - o o xo xxo xxx

P 16 60 m Försök24/1  11:15

Heat 1
       
1Mattias Backman1994Råby-Rekarne FIF7,64q
2Rickard Willman1994Västerås FK7,73q
3Oskar Nilsson1994Bålsta IK7,77q
4Simon Söderlund1994Upsala IF7,92q
5Vasir Alimam1994Eskilstuna Friidrott8,32

Heat 2
       
1Anton Nordback1994Upsala IF7,46q
2Viktor Lundberg1994Solna FK7,55q
3Tim Jonsson1994Hässelby SK7,79q
4Jacob Rhan1994Glanshammars IF7,94q
5Harris Sehanovic1994Västerås FK8,11
 Ayad Shaker1994Eskilstuna FriidrottEj start

P 16 60 m Försök - Sammanställning
       
1Anton Nordback1994Upsala IF7,46q
2Viktor Lundberg1994Solna FK7,55q
3Mattias Backman1994Råby-Rekarne FIF7,64q
4Rickard Willman1994Västerås FK7,73q
5Oskar Nilsson1994Bålsta IK7,77q
6Tim Jonsson1994Hässelby SK7,79q
7Simon Söderlund1994Upsala IF7,92q
8Jacob Rhan1994Glanshammars IF7,94q
9Harris Sehanovic1994Västerås FK8,11
10Vasir Alimam1994Eskilstuna Friidrott8,32
 Ayad Shaker1994Eskilstuna FriidrottEj start

F 14 Längd Final24/1  11:10
       
1Emma Gällstedt1996Gefle IF5,04
2Clara Pethö1996Gefle IF4,60
3Isabelle Brauer1996Åkersberga SK4,58
4Matilda Wallberg1996Västerås FK4,52
5Hanna Jonsson1996Sundbybergs IK4,51
6Moa Ullgren1996GoIF Tjalve4,46
7Tove Ågren1996Falu IK4,40
8Ida Ekroth1996Upsala IF4,31
9Sandra Hammarsten1996Västerås FK4,15
10Angelica Kallström1996IK Westmannia4,03
11Klara Eklund1996IK Westmannia3,86
12Elin Erixon1996IK Westmannia3,79
13Johanna Lindell1996IK Westmannia3,75
14Jennifer Staaf1996Bålsta IK3,56
15Jennifer Wimert1996Åkersberga SK3,54
16Evelina Silokangas1996Västerås FK3,51
17Julia Söderberg1996Åkersberga SK3,49
18Malin Brandt1996Åkersberga SK3,47
19Frida Persaud1996Åkersberga SK3,31
20Lydia Emabie1996Sundbybergs IK3,30
21Tina Abazari1996Sundbybergs IK3,18
 Anna Hildingsson1996Glanshammars IF
 Ellinor Persson1996Täby IS
 Johanna Månsson1996Täby IS
 Lina Pahleteg1996Täby IS
 Johanna Samuelsson1996Täby IS
 Emma From1996Täby IS
 Moa Nortorp1996Eskilstuna Friidrott
 Matilda From1996Västerås FK

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Klara Eklund 3,86 3,80 3,40
Elin Erixon 3,79 3,75 3,60
Angelica Kallström 3,68 4,02 4,03
Johanna Lindell 3,08 3,50 3,75
Jennifer Staaf 3,25 3,56 3,46
Emma Gällstedt x x 5,04 4,87 - -
Clara Pethö 4,52 4,41 4,60 x x 4,56
Anna Hildingsson
Tina Abazari x 3,18 3,11
Lydia Emabie 2,70 3,09 3,30
Moa Ullgren x 4,46 4,25 4,32 x 4,39
Ellinor Persson
Johanna Månsson
Lina Pahleteg
Johanna Samuelsson
Emma From
Jennifer Wimert x x 3,54
Malin Brandt 3,47 3,29 x
Julia Söderberg 3,49 3,45 x
Frida Persaud x 3,31 2,98
Isabelle Brauer 3,75 4,28 4,19 4,58 4,42 4,40
Tove Ågren 4,29 4,17 4,38 3,28 4,40 2,31
Evelina Silokangas 3,51 3,50 3,17
Sandra Hammarsten 4,06 4,15 3,92
Matilda Wallberg 4,33 4,40 4,33 4,52 4,32 4,39
Hanna Jonsson 4,38 4,44 4,40 4,45 4,51 x
Ida Ekroth 4,31 4,23 x x x x
Moa Nortorp
Matilda From

MS 60 m Försök24/1  11:00

Heat 1
       
1Tom Kling Baptise1990Huddinge AIS7,01q
2Dennis Ascon1981Hammarby Friidrott7,33q
3Erik Näsman1987Bollnäs FIK7,41
4Linus Gustafsson1991Västerås FK7,51
5Henrik Hyllengren1990Gefle IF7,54
6Karl Bredenberg1992Södertälje IF7,85
7Henrik YoungSolna FK8,00

Heat 2
       
1Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIK7,27q
2Jonathan Eklund1988Hammarby Friidrott7,34q
3Oskar Borbos1991Gefle IF7,37q
4Johan Linderholm1990Råby-Rekarne FIF7,46
5Jonas Tollefors1990Vallentuna FK7,64
 Nasser Sebabi1982Falu IKDisk

Heat 3
       
1Judel Kibondo1986Sundbybergs IK7,31q
2Björn Skoglund1991Bollnäs FIK7,32q
3Viktor Söderberg1987KFUM Örebro7,41q
4Oskar Törnros1992IFK Sala7,66
5Victor Elwin1992Hässelby SK7,78
6Joakim Andersson1990Wedevågs IF7,84
7Johan Hägg1992Solna FK8,38

MS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Tom Kling Baptise1990Huddinge AIS7,01q
2Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIK7,27q
3Judel Kibondo1986Sundbybergs IK7,31q
4Björn Skoglund1991Bollnäs FIK7,32q
5Dennis Ascon1981Hammarby Friidrott7,33q
6Jonathan Eklund1988Hammarby Friidrott7,34q
7Oskar Borbos1991Gefle IF7,37q
8Viktor Söderberg1987KFUM Örebro7,41q
9Erik Näsman1987Bollnäs FIK7,41
10Johan Linderholm1990Råby-Rekarne FIF7,46
11Linus Gustafsson1991Västerås FK7,51
12Henrik Hyllengren1990Gefle IF7,54
13Jonas Tollefors1990Vallentuna FK7,64
14Oskar Törnros1992IFK Sala7,66
15Victor Elwin1992Hässelby SK7,78
16Joakim Andersson1990Wedevågs IF7,84
17Karl Bredenberg1992Södertälje IF7,85
18Henrik YoungSolna FK8,00
19Johan Hägg1992Solna FK8,38
 Nasser Sebabi1982Falu IKDisk

F 17 Höjd Final24/1  11:00
       
1Alexandra Hjorth1993Upsala IF1,72
2Caroline Andersson1993Gefle IF1,62
3Felicia Berglind1993Hanvikens SK1,59
4Linda Nilsson1993Södertälje IF1,59
5Hanna Edvardsson1993Västerås FK1,56
6Sofie Lennertun1993Solna FK1,56
7Amanda Rydberg1993Västerås FK1,46
8Lovisa Jansson1993IK Westmannia1,41
 Julia Wingren1993Gefle IF

F 17 Höjd Final  1,36 1,41 1,46 1,51 1,56 1,59 1,62 1,65 1,68 1,70 1,72 1,74
Lovisa Jansson xxo o xxx
Caroline Andersson - - o o o xo xo xxx
Sofie Lennertun - - xo o xxo xxx
Linda Nilsson - - - o o xo xxx
Alexandra Hjorth - - - o o o o xxo o o xo xxx
Amanda Rydberg o o o xxx
Hanna Edvardsson - - - xo xo xxx
Felicia Berglind - o o o xo o xxx

F 16 Höjd Final24/1  11:00
       
 Jennifer Genborg1994Östhammar FI1,56
 Amanda Bills1994Hässelby SK

F 16 Höjd Final  1,36 1,41 1,46 1,51 1,56 1,59
Jennifer Genborg - - o xo xo xxx

KS 60 m Försök24/1  10:50

Heat 1
       
1Linnea Alstemark1992Hammarby Friidrott7,86q
2Stine Tomb1986Hammarby Friidrott7,96q
3Malin Lindblom1991Gefle IF8,04q
4Nadia Bazydlo1992Hässelby SK8,55q
5Felicia Thomsson1992Hässelby SK8,62
6Hanna Lundkvist1991Vallentuna FK9,08
7Lisa Gustavsson1992Vallentuna FK9,22

Heat 2
       
1Madeleine Nilsson1991Gefle IF8,07q
2Sofie Lindesten1988SoIK Hellas8,29q
3Anna Stångberg1990Upsala IF8,31q
4Tove Tengvall1991Hammarby Friidrott8,34q
5Frida Söderlund1992Vallentuna FK8,95
6Frida Helgesson1992Hässelby SK9,14
7Sanna Tollefors1992Vallentuna FK9,39

KS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Linnea Alstemark1992Hammarby Friidrott7,86q
2Stine Tomb1986Hammarby Friidrott7,96q
3Malin Lindblom1991Gefle IF8,04q
4Madeleine Nilsson1991Gefle IF8,07q
5Sofie Lindesten1988SoIK Hellas8,29q
6Anna Stångberg1990Upsala IF8,31q
7Tove Tengvall1991Hammarby Friidrott8,34q
8Nadia Bazydlo1992Hässelby SK8,55q
9Felicia Thomsson1992Hässelby SK8,62
10Frida Söderlund1992Vallentuna FK8,95
11Hanna Lundkvist1991Vallentuna FK9,08
12Frida Helgesson1992Hässelby SK9,14
13Lisa Gustavsson1992Vallentuna FK9,22
14Sanna Tollefors1992Vallentuna FK9,39

P 15 Kula Final24/1  10:50
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF13,33
2Gabriel Heen1995Huddinge AIS12,30
3Jonas Köhler1995Västerås FK10,27
4Timothy Edwards1995Upsala IF9,48

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Erik Hagberg 11,70 12,61 12,83 13,10 12,45 13,33
Timothy Edwards 9,48 8,94 - - - -
Jonas Köhler 10,18 10,27 9,72 9,85 10,02 9,,93
Gabriel Heen x x 12,30 12,24 12,03 11,96

P 14 Kula Final24/1  10:50
       
1Albin Lager1996KFUM Örebro12,89
2Jakob Staaf1996Bålsta IK10,46
3Filip Wendelin1996IFK Sala9,76
4Niklas Lindqvist1996Åkersberga SK5,90

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jakob Staaf 10,46 10,00 10,15 x 10,42 10,43
Filip Wendelin 9,45 9,49 x 9,29 9,76 9,35
Niklas Lindqvist 5,39 5,37 5,33 5,51 5,90 5,57
Albin Lager 12,89 12,31 x x 12,11 12,74

F 14 60 m Försök24/1  10:40

Heat 1
       
1Moa Ullgren1996GoIF Tjalve8,70q
2Sandra Hammarsten1996Västerås FK8,78q
3Hanna Jonsson1996Sundbybergs IK8,97
4Clara Pethö1996Gefle IF8,99
5Johanna Lindell1996IK Westmannia9,00
6Ida Ekroth1996Upsala IF9,05
7Jennifer Wimert1996Åkersberga SK9,52
8Julia Söderberg1996Åkersberga SK9,94

Heat 2
       
1Emma Gällstedt1996Gefle IF8,18q
2Alida Sterner1996Turebergs FK8,64q
3Isabelle Brauer1996Åkersberga SK8,75q
4Ellinor Persson1996Täby IS8,90q
5Daniela Karlsson1996Västerås FK8,96
6Lina Pahleteg1996Täby IS9,20
7Tina Abazari1996Sundbybergs IK10,31
 Elice Vähäknopus U.T.1997Östhammar FI9,05 U.T

Heat 3
       
1Mikaela Johannesson1996IK Heros FIK8,24q
2Tove Ågren1996Falu IK8,47q
3Johanna Månsson1996Täby IS9,17
4Evelina Silokangas1996Västerås FK9,64
5Lydia Emabie1996Sundbybergs IK9,65
6Moa Nortorp1996Eskilstuna Friidrott9,73
7Isabella Carlbom1996Åkersberga SK9,93
8Frida Persaud1996Åkersberga SK10,45

F 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Emma Gällstedt1996Gefle IF8,18q
2Mikaela Johannesson1996IK Heros FIK8,24q
3Tove Ågren1996Falu IK8,47q
4Alida Sterner1996Turebergs FK8,64q
5Moa Ullgren1996GoIF Tjalve8,70q
6Isabelle Brauer1996Åkersberga SK8,75q
7Sandra Hammarsten1996Västerås FK8,78q
8Ellinor Persson1996Täby IS8,90q
9Daniela Karlsson1996Västerås FK8,96
10Hanna Jonsson1996Sundbybergs IK8,97
11Clara Pethö1996Gefle IF8,99
12Johanna Lindell1996IK Westmannia9,00
13Ida Ekroth1996Upsala IF9,05
14Johanna Månsson1996Täby IS9,17
15Lina Pahleteg1996Täby IS9,20
16Jennifer Wimert1996Åkersberga SK9,52
17Evelina Silokangas1996Västerås FK9,64
18Lydia Emabie1996Sundbybergs IK9,65
19Moa Nortorp1996Eskilstuna Friidrott9,73
20Isabella Carlbom1996Åkersberga SK9,93
21Julia Söderberg1996Åkersberga SK9,94
22Tina Abazari1996Sundbybergs IK10,31
23Frida Persaud1996Åkersberga SK10,45
 Elice Vähäknopus U.T.1997Östhammar FI9,05 U.T

P 14 60 m Final24/1  10:31
       
1Alexander Thunberg1996IK Stål8,08
2Jakob Staaf1996Bålsta IK8,34
3Kalle Pettersson1996Solna FK8,53
4Filip Wendelin1996IFK Sala8,64
5Joakim Johansson1996Västerås FK9,00

F 16 60 m Försök24/1  10:30

Heat 1
       
1Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott8,39q
2Olivia Blixt1994Råby-Rekarne FIF8,54q
3Emelinda Engholm1994Hässelby SK8,77q
4Filippa Bogen1994Råby-Rekarne FIF8,84q
5Idunn Fyksen Sooaru1994Huddinge AIS8,85q

Heat 2
       
1Farydah Inoussa1994Hässelby SK8,21q
2Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott8,70q
3Olivia Carlsson1994Råby-Rekarne FIF8,79q
4Kajsa Berggrund1994Råby-Rekarne FIF9,51

F 16 60 m Försök - Sammanställning
       
1Farydah Inoussa1994Hässelby SK8,21q
2Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott8,39q
3Olivia Blixt1994Råby-Rekarne FIF8,54q
4Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott8,70q
5Emelinda Engholm1994Hässelby SK8,77q
6Olivia Carlsson1994Råby-Rekarne FIF8,79q
7Filippa Bogen1994Råby-Rekarne FIF8,84q
8Idunn Fyksen Sooaru1994Huddinge AIS8,85q
9Kajsa Berggrund1994Råby-Rekarne FIF9,51

F 17 60 m Final24/1  10:20
       
1Sara Kviberg1993SoIK Hellas8,01
2Jessica Östlund1993Hässelby SK8,04
3Marine Alfredsson1993Rånäs 4H8,07
4Lovisa Jansson1993IK Westmannia8,54
5Sara Jansson1993Gefle IF8,66
6Sofia Persson1993Solna FK8,82
7Rebecca Holmer1993Västerås FK10,03

P 15 60 m Försök24/1  10:10

Heat 1
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF7,39q
2Ali Abdulkadir1995Eskilstuna Friidrott7,54q
3Abdiazia Warsame1995Eskilstuna Friidrott7,65q
4Andreas Sönnergren1995Västerås FK7,83q
5Linus Sjögren1995Gefle IF8,31
6Gabriel Heen1995Huddinge AIS8,49
7Emil Nordin Jansson1995Glanshammars IF8,61

Heat 2
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,58q
2Timothy Edwards1995Upsala IF7,74q
3Sami Gassan1995Eskilstuna Friidrott7,95q
4Jesper Norén1995Gefle IF8,30q
5Jonas Köhler1995Västerås FK8,38
6Anton Snällfot1995Hässelby SK8,59
7Adam Filmby1995Glanshammars IF8,91

P 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF7,39q
2Ali Abdulkadir1995Eskilstuna Friidrott7,54q
3Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,58q
4Abdiazia Warsame1995Eskilstuna Friidrott7,65q
5Timothy Edwards1995Upsala IF7,74q
6Andreas Sönnergren1995Västerås FK7,83q
7Sami Gassan1995Eskilstuna Friidrott7,95q
8Jesper Norén1995Gefle IF8,30q
9Linus Sjögren1995Gefle IF8,31
10Jonas Köhler1995Västerås FK8,38
11Gabriel Heen1995Huddinge AIS8,49
12Anton Snällfot1995Hässelby SK8,59
13Emil Nordin Jansson1995Glanshammars IF8,61
14Adam Filmby1995Glanshammars IF8,91

F 15 Stav Final24/1  10:00
       
1Elin Kjellström1995Upsala IF2.33
2Emma Ronquist1995Glanshammars IF2.18
3Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS2.18

F 15 Stav Final  1.83 2.03 2.18 2.33 2.43
Emma Ronquist o o o xxx
Louise Gabrielsson - x xo xxx
Elin Kjellström - o o xxo xxx

F 14 Stav Final24/1  10:00
       
1Alida Sterner1996Turebergs FK2.18
2Josephine Tens1997Västerås FK1.83
 Lisa Söderlund1996Upsala IF

F 14 Stav Final  1.63 1.83 2.03 2.18 2.33
Alida Sterner o o o xo xxx
Josephine Tens o o xxx

MS Höjd Final24/1  10:00
       
1Marcus Lundqvist1991Rånäs 4H1.92
2Ronald Kibirige1990Västerås FK1,89
3Emil Afzelius1988Bollnäs FIK1,86
4Erik Graf1991Solna FK1,81
5Christian Norstedt1983Eskilstuna Friidrott1,81
5Viktor Ohlsson1989Eskilstuna Friidrott1,81
 Jonathan Eklund1988Hammarby Friidrott
 Jakob Thorvaldsson1988Råby-Rekarne FIF

MS Höjd Final  1,61 1,66 1,71 1,76 1,81 1,86 1,89 1.92
Emil Afzelius - - - o o xo xxx
Erik Graf - - - - o xxx
Ronald Kibirige - - - o o xxo o xxx
Marcus Lundqvist - - - - - - xo o
Christian Norstedt - - - - xxo xxx
Viktor Ohlsson - - - - xxo xxx

P 17 Höjd Final24/1  10:00
       
 Adrian Ravenell1993Ärla IF1,76
 Dennis Eriksson1993Sundsvalls FI1,71

P 17 Höjd Final  1,66 1,71 1,76 1,82
Dennis Eriksson xxo o xxx
Adrian Ravenell - - o xxx

P 16 Höjd Final24/1  10:00
       
1Oliver Karlsson1994Västerås FK1,76
2Simon Söderlund1994Upsala IF1,71
3Nils Thornberg1994Bollnäs FIK1,66
 Ayad Shaker1994Eskilstuna Friidrott
 Richard Davidsson1994Hässelby SK

P 16 Höjd Final  1,56 1,61 1,66 1,71 1,76 1,79 1,82
Nils Thornberg o o o xxx
Simon Söderlund o o o xxo xxx
Oliver Karlsson - o o o xo o xxx

P 14 Längd Final24/1  10:00
       
1Alexander Thunberg1996IK Stål5,34
2William Bergenarp1996Glanshammars IF4,92
3Kalle Pettersson1996Solna FK4,58
4Anton Östebo1996Glanshammars IF4,53
5Rasmus Bergman1996Sundbybergs IK4,44
6Joakim Johansson1996Västerås FK4,26
7Niklas Lindqvist1996Åkersberga SK3,73
8Hannes Gidlöf1996Gefle IF3,51
 Maximilian Markl1996IK Westmannia
 Jesper Frykholm1996Glanshammars IF

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Maximilian Markl
Hannes Gidlöf x 3,15 3,51 3,07 x 3,12
Anton Östebo 3,92 4,40 4,27 4,09 4,20 4,53
William Bergenarp 4,64 4,92 4,85 4,92 - 4,77
Jesper Frykholm
Kalle Pettersson 4,58 4,13 3,80 4,07 4,28 4,32
Alexander Thunberg x x 5,30 5,34 5,08 5,12
Rasmus Bergman x x 3,36 4,35 x 4,44
Niklas Lindqvist x 3,73 3,70 x 3,72 x
Joakim Johansson 4,08 4,26 4,08 4,24 4,20 4,06

KS Längd Final24/1  10:00
       
1Mergime Jashari1992IK Westmannia5,43
2Mikaela Lindqvist1991Upsala IF5,16
3Sandra Sääw1987KFUM Örebro5,13
4Frida Söderlund1992Vallentuna FK4,84
5Tina Nordstrand1981Sundbybergs IK4,73
 Sofie Lindesten1988SoIK Hellas-

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Mergime Jashari 5,00 5,43 4,99 5,18 x 5,41
Sofie Lindesten - - - - - -
Tina Nordstrand 4,41 4,73 4,70 4,73 4,60 x
Mikaela Lindqvist 5,16 x x 4,69 2,49 x
Frida Söderlund x 4,71 x 4,57 4,84 4,68
Sandra Sääw x x x 4,99 5,13 3,96

KS Vikt Final24/1  10:00
       
1Elina Almström1991Hammarby Friidrott13,74
2Camilla Norr-Ericson1991GoIF Tjalve13,49
 Marie Hilmersson1881Falu IK
 Markus HopponenTurebergs FK

KS Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Marie Hilmersson
Elina Almström 11,39 13,08 13,74 12,71 13,56 13,72
Camilla Norr-Ericson 13,49 12,88 x 13,30 x x
Markus Hopponen

F 15 60 m Försök24/1  10:00

Heat 1
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF8,20q
2Elin Eriksson1995Falu IK8,32q
3Johanna Helgesson1995Huddinge AIS8,36q
4Lovisa Engman1995Gefle IF8,78q
5Emilia Jonsson1995IFK Sala8,91q
6Jennifer Björklund1995Enköpings AI9,05
7Cornelia Hjortsberg1995Västerås FK9,22
8Josefin Forsberg1995IK Westmannia9,50

Heat 2
       
1Sofia Nilsson1995Gefle IF8,29q
2Felicia Young1995Solna FK8,47q
3Anna Hillver1995Upsala IF8,91q
4Fanny Magnusson1995Solna FK9,39
5Fanny Linnér1995Västerås FK9,47
 Elize Utby1995Gefle IFDisk
 Hannah Svensson1995Huddinge AISEj start

F 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Felicia Olsson1995Tierps IF8,20q
2Sofia Nilsson1995Gefle IF8,29q
3Elin Eriksson1995Falu IK8,32q
4Johanna Helgesson1995Huddinge AIS8,36q
5Felicia Young1995Solna FK8,47q
6Lovisa Engman1995Gefle IF8,78q
7Emilia Jonsson1995IFK Sala8,91q
8Anna Hillver1995Upsala IF8,91q
9Jennifer Björklund1995Enköpings AI9,05
10Cornelia Hjortsberg1995Västerås FK9,22
11Fanny Magnusson1995Solna FK9,39
12Fanny Linnér1995Västerås FK9,47
13Josefin Forsberg1995IK Westmannia9,50
 Elize Utby1995Gefle IFDisk
 Hannah Svensson1995Huddinge AISEj start


© Arena 2.0, RunPro Systems